VšĮ Pasaulio lietuvių praktikos ir studijų užsienyje centras
Work and Travel! Darbo praktikos, studijos JAV ir kitose šalyse

Programa "CIEE Camp Exchange USA" 2020 m. vasarai

Programa "CIEE Camp Exchange USA" – JAV kultūrinių mainų (Exchange Visitor) programa, kuruojama JAV Valstybės departamento (U. S. Department of State), priskiriama kategorijai „Camp Counselor Program“. Programą rengia JAV organizacija (vadinama programos sponsoriumi) CIEE / Council on International Educational Exchange (https://www.ciee.org).

Jeigu Jūs turite darbo su vaikais patirties bei sugebėjimų (dirbate / dirbote kaip mokytoja/s, būrelio vadovė/as, savanorė/is, mentorė/ius, trenerė/is ir / ar esate gera/s sportininkė/as), gerai kalbate anglų kalba, norėtumėte ir galėtumėte dirbti vasarą 9 – 10 savaičių (paprastai nuo birželio 1 – 14 d.d.) JAV vaikų stovykloje – kviečiame pasidomėti šia programa! Dalyvavimas "CIEE Camp Exchange USA" programoje būtų gera galimybė praplėsti Jūsų darbo su vaikais patirtį, lavinti anglų kalbos įgūdžius praktikoje, įgyti naujų draugų, pabuvoti Jungtinėse Amerikos Valstijose kelis mėnesius vasaros laikotarpiu ir dar pakeliauti po JAV! 

„CIEE Camp Exchange USA“ video: https://www.youtube.com/watch?v=YkyLOgm9RqI .

"CIEE Camp Exchange USA" programos dalyviai gauna "J-1" tipo (Exchange Visitor) vizą ir turi teisę legaliai dirbti JAV vaikų vasaros stovykloje, kuri aprobuota programos sponsoriaus.

Stovyklos paprastai yra gamtoje – prie ežero, upės, toliau nuo miestų. Darbo pareigos – (vaikų) stovyklos vadovas/ė (Camp Counselor).  

Atitinkantiems kriterijus programai ir turintiems aktualių gebėjimų, patirties, laiku (iki kovo vidurio) pateikus pilną paraiškos paraišką, CIEE stengiasi surasti ir paprastai suranda (paprastai bent apie 70 – 80 % pretendentų) priimančią stovyklą JAV (iš daugiau kaip 300 stovyklų, su kurioms CIEE bendradarbiauja). Daugiausiai JAV stovyklos priima į vadovus jaunimą nuo 19 iki 27 metų amžiaus, bet gali priimti ir 18-mečius, ir vyresnius nei 27 metų.

Jeigu Jūs turite JAV vaikų laisvalaikiui aktualių sugebėjimų bei patirties ir pati / pats sugebate sudominti - susirandate JAV vaikų stovyklą, kuri norėtų jus įdarbinti – Jūs taip pat galite pretenduoti į "CIEE Camp Exchange USA" programą (jei CIEE aprobuos tą stovyklą, CIEE sutvarkys kitus reikiamus programai formalumus ir prisiims sponsoriaus pareigas). 

Programos mokestis pirmąkart dalyvausiantiems – 250 JAV dolerių (USD) - tik du šimtai penkiasdešimt USD (programos variantas „Basic Package). Šiek tiek didesnis programos mokestis taikomas norintiems dalyvauti pakartotinai (programos variantas „Returner).
Nereikia mokėti SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) mokesčio – jį sumoka stovykla (per CIEE).
Turėsite įsigyti lėktuvo bilietus į JAV (nurodytai datai) ir atgal.
Atvykstant į JAV reikia turėti bent 400 USD.

Pirmąkart dalyvaujantiems "CIEE Camp Exchange USA" programoje CIEE parūpina pirmos nakties nakvynę Niujorke arba Bostone (hostel‘yje – jaunimo nakvynės namuose) bei apmoka transportą iš oro uosto į pirmos nakvynės vietą (išimtys – skristi ne į Niujorką ar Bostoną - galimos suderintais su priimančia stovykla atvejais - dėl atvykimo datos ir / ar JAV vietovės).
Transporto iš Niujorko arba Bostono į stovyklą išlaidas paprastai apmoka priimanti stovykla
Nakvynę bei maitinimą darbo laikotarpiu suteikia priimanti stovykla.
CIEE parūpina dalyviams draudimą numatomam programos laikotarpiui. Draudimas (medicininių išlaidų ir repatriacijos) yra privalomas visiems programos dalyviams visai buvimo JAV trukmei, ne mažesnei draudimo sumai nei nurodyta JAV Valstybės departamento.

"CIEE Camp Exchange USA" programos dalyviai (stovyklos / darbo laikotarpio pabaigoje) gauna nustatytą sumą kišenpinigių (pocket money) už 9 savaičių darbą stovykloje:
1600 USD
– dalyviai, kurių amžius 18 – 20 metų;
1750 USD – dalyviai, kurių amžius 21 ir daugiau metų;
Papildomus dar 100 USD gali gauti tie, kas dirba specialų poreikių vaikų stovykloje (
if hired at a Special Needs Camp) arba kvalifikuota/u gelbėtoja/u (if hired as ACA Recognized Certified Lifeguard).
Aukščiau nurodyta informacija apie kišenpinigių (pocket money) sumas taikoma programos variantui „Basic Package“.
Vyksiantys pakartotinai (antrai vasarai) į tą pačią stovyklą (programos variantas „Returner“) arba jeigu Jūs pati / pats susirandate JAV vaikų stovyklą, kuri norėtų jus įdarbinti (programos variantas „Independent / Direct) dėl kišenpinigių (pocket money) sumos turi iš anksto derintis tiesiogiai su stovyklos direktoriumi/e.

Baigus darbo stovykloje laikotarpį ir / ar po J-1 vizos galiojimo pabaigos, dar iki 30 dienų dalyviai gali viešėti, keliauti po JAV.

Jeigu pirmoji Jūsų darbo JAV vaikų stovykloje vasara patiks Jums ir stovyklai (tikimės), galima būtų dalyvauti programoje ir antrą vasarą. 

Programos sponsorius CIEE yra atsakingas už visus "CIEE Camp Exchange USA" programos dalyvius ir turi dalyviams taikyti nustatytas programos taisykles. Sponsorius įsipareigoja per visą programos trukmę JAV konsultuoti dalyvius aktualias klausimais (telefonu, elektroniniu paštu, kt.) sponsoriaus biuro darbo valandomis. Ekstra atvejams sponsorius turi pagalbos telefoną (nemokami skambučiai iš JAV telefono Nr.), veikiantį 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. 

Tam, kad asmuo galėtų pretenduoti J-1 vizos (registruoti ir vykti pokalbiui į JAV ambasadą), būtina DS-2019 forma, kurią programos sponsorius CIEE generuoja JAV valstybinėje sistemoje SEVIS.

Prašom peržiūrėti ir daugiau informacijos apie "CIEE Camp Exchange USA" programą kituose susijusiuose mūsų Centro svetainės puslapiuose (kuriuos rasite svetainės meniu greta), o taip pat CIEE svetainėje (https://www.ciee.org/in-the-usa/work/camp-exchange-usa). Ten informacija pateikta anglų kalba. Tikimės, kad Jūs gerai suprantate anglų kalbą.

Jei norite pretenduoti ir / ar turite klausimų, prašom kreiptis e-paštu: Pranas@lwc-wt.lt .

 

Atvaizdis
Skambinti
El.paštas